testování na zvířatech

20. října 2007 v 22:36 | Terík
Tohle jsou značky, které netestují své výrobky na zvířatech: Ahava, Alcina, Amway, Avon, Babor, Dermacol,Nobilis,Lancome, Lavera, Logona, Oriflame, Ryor, Santé, Urtekram,Vermio,Weleda pokud ještě nějaké najdu, přidám je.
(jak vidíte, už se nám to pěkně rozrůstá, sice jsem slyšela jen o pár, uvidim, asi vyzkouším i ostatní, protože, co sem četla, dívky si přírodní kosmetiku hodně chválí..)
Když nebudete kupovat značky, které testují své výrobky na zvířatech, klesne jejich prodej a ty značky budou vyrábět míň produktů a tím zachráníte stovky zvířat...→

"Nemyslete jen na sebe, i my máme právo žít!"
Zamýšleli jste se někdy nad tím co se stane s koněm, když je už příliš starý a nemůže běhat? Nebo jakým postupem se dnes vyrábějí šampony a všechny různé kosmetické doplňky? Kolik králíků a myší je v laboratořích utrápeno k smrti? Ne? Já na to myslím velmi často. Třeba na to jak se testují různé kosmetické přípravky a jiné věci na králících. Tak například taková náplast. Jak udělat náplast,aby nedráždila lidskou kůži? Jak to zjistit? Jednoduše Vezmete králíka a nalepíte mu na srst náplast. Prudce strhnete. Srst sleze. Máte holou kůži . Na tu nalepíte náplast. Prudce strhnete. Objeví se krvavá rána. Nalepíte náplast. Prudce strhnete .... Pokračujete dokud nejsou vidět žebra. Pěkné, viďtě? A takhle to chodí ve všech laboratořích. Toto se dělá jen u králíků, protože jako jediní mají stejně citlivou kůži jako člověk. Ale to není vše. Nyní si vezměte například kočky. Roztomilé domácí zvířátko, že? Teď si představte laboratoř. Kočka má svázané nohy aby se nemohla hýbat. Proč na ní nevyzkoušet, jestli nově vyrobený šampon neštípe do očí? Proč by ne, nic vám to nezakazuje. Jednoduše vezmete kočku a nalijete jí tekutinu do očí. Samozřejmě se víčka nejprve upevní aby je zvíře nemohlo zavřít. Pravděpodobnost že kočka oslepne je 100% . Ale to přece nikomu nevadí, že..? A to už radši nerozvádím co se stane, když se na zvířeti testuje nový prášek nebo jiné věci, které se musí sníst ...
Je vážně nepříjemné popisovat, co se děje v těle zvířete, které tenhle sajrajt spolklo ... A teď už jen malý výčet. Víš, kolik zvířat je denně zabito jen kvůli srsti? Kolik delfínů je denně chyceno a následně zabito nepozornými rybáři? A musí k tomu všemu dojít?
Copak se v dnešní době neobejdeme bez kožichů z pravé zvířecí kůže, všemožných kosmetických ptákovinek a jiných věcí? Tyto věci se přece dají získat i jinak. Kožichy se dají vyrobit a kosmetika se dá testovat hormonálně.
Ale je vůbec naděje, že to lidé pochopí? Jestli budeme takto pokračovat dál, tak za 10 let budou všechny druhy na vymření.
...VŠECHNY...
TADY najdete stránku s obrázky testovaných zvířat, ale je to opravdu hrozný :(
Kdyby jste nepochopili, tak toto:
- je zabudovaný strojek do hlavy zvířete,ke kterému pak připojí kabel azjistí jaké jsou reakce na různé toxické látky :(
Prosím, zkopírejte si tohle taky na svůj blog, možná právě díky tomuhle pomůžete..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama